Khameek21 has logged 36 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
42

42

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry