• Squid Game

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½