Kurt has logged 34 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Play Us Cheap

Don't Play Us Cheap

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Baadasssss!

Baadasssss!

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Story of a Three-Day Pass

The Story of a Three-Day Pass

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rebirth of Mothra III

Rebirth of Mothra III

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★★
Edit this entry  
22
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Edit this entry  
18
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★½
Edit this entry  
12
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Edit this entry  
06
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lower Depths

The Lower Depths

1957
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lower Depths

The Lower Depths

1936
×
★★★½
Edit this entry  
04
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★
Edit this entry