• Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • The Trip

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rose

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Vicious Fun

    ★★★

  • The Old Ways

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Oak Room

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★

  • Don't Listen

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Becky

    ★★★

  • A Ghost Waits

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Alone

    ★★½

  • The Decline

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★½

  • Spree

    ★★½

  • The Turning

  • His House

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Yummy

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Here Comes Hell

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Trick

    ★½

  • Impetigore

    ★★★

  • Blood Vessel

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Shed

    ★★½

  • Scare Package

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★