• Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Plumber

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Dad Wanted

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Landschaft: Poesia Romântica

    ★★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Paisagem é Narrativa

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Cabeça de Nêgo

    ★★★★★

  • Yesterday There Were Strange Things in the Sky

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Genius Loci

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★