Kevflix has logged 334 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Procession

Procession

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jagged

Jagged

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bruised

Bruised

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien on Stage

Alien on Stage

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Violet

Violet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry