Kevflix has logged 23 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Divergent

Divergent

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Tails

Red Tails

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry