Kevflix has logged 249 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry