Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alice

Alice

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We Need To Talk About Cosby

We Need To Talk About Cosby

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Master

Master

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lucy and Desi

Lucy and Desi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
892

892

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cyrano

Cyrano

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry