Kerry has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween: Inferno

Halloween: Inferno

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Camp Cold Brook

Camp Cold Brook

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Halloween

Happy Halloween

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chainsaw

Chainsaw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Body

The Body

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eden

Eden

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
She Knows

She Knows

×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Peek

Don't Peek

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ride

Ride

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hug

The Hug

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Asteroid Hunters

Asteroid Hunters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Even Lambs Have Teeth

Even Lambs Have Teeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry