Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Seized

Seized

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ouija

Ouija

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Camp Cold Brook

Camp Cold Brook

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Chainsaw

Chainsaw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry