• The King's Man

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Pig

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • Irresistible

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Capital in the Twenty-First Century

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Maniac

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Beirut

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • War Machine

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★