Keegan has logged 63 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Diva

Diva

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rab Ne Bana Di Jodi

Rab Ne Bana Di Jodi

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Forget Me Not

Forget Me Not

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
30
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Edit this entry  
22
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★½
Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
12
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Edit this entry  
06
One Left

One Left

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Shine

Shine

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Like Grains of Sand

Like Grains of Sand

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bran Nue Dae

Bran Nue Dae

2009
×
★★★½
Edit this entry