kayla has logged 192 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Due Date

Due Date

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry