kayla has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Sixties

The Sixties

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Seventies

The Seventies

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Northern Soul

Northern Soul

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Read the review Edit this entry