• The Voyeurs

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • A Week Away

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★½

  • All My Life

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Clouds

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • What We Leave Behind

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • The Willoughbys

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Tall Girl

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Descendants 3

    ★★★½

  • Monsoon

  • Colours

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★½

  • The Short History of the Long Road

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½