• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Seance

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Cherry

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • Mass

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • How It Ends

    ½

  • Cryptozoo

    ★½

  • President

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Fatman

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

  • Unpregnant

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

  • Irresistible

  • I May Destroy You

  • Capone

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Zola

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Watchmen

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½