• Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Downfalls High

    ★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • There's Something in the Water

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Us and Them

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • The Price of Everything

    ★★★

  • Private Life

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★½

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★

  • Certain Women

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Maggie's Plan

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Ingrid Bergman: In Her Own Words

    ★★★½

  • Knight of Cups

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • While We're Young

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★★

  • American Hustle

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★