kate has logged 14 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joshua

Joshua

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry