• Candyman

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Together

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • The Prom

    ★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Marionette

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Consent

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Robbers: A The 1975 Documentary

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Hansard

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Countdown

    ★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Lynn + Lucy

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hope Gap

    ★★★

  • Babyteeth

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★½