• Bad Trip

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Team Darryl

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Team Thor: Part 2

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Team Thor

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Beauty Inside

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • The Garden of Words

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★½

  • Rise of the Guardians

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Wolf Children

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Thor

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • Iron Man 2

    ★★★