Kashvi has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
'83

'83

2021
×
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★
Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Air Mater

Air Mater

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Trouble

Trouble

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sandeep Aur Pinky Faraar

Sandeep Aur Pinky Faraar

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
World Famous Lover

World Famous Lover

2020
×
½
Edit this entry  
18
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
fluffy's third eye

fluffy's third eye

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
agoraphobia

agoraphobia

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★½
Edit this entry  
14
Catscape

Catscape

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
mask dog

mask dog

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
pizza movie

pizza movie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mumbai Saga

Mumbai Saga

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry