Karlexa has logged 31 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight!

Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight!

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Feast

Feast

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Ballad of Nessie

The Ballad of Nessie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Tick Tock Tale

Tick Tock Tale

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
How to Hook Up Your Home Theater

How to Hook Up Your Home Theater

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lorenzo

Lorenzo

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Henry

John Henry

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry