Karlexa has logged 225 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
01
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
22
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★
Read the review Edit this entry