• Stowaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Crisis

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Below Zero

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★½

  • The Dry

    ★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★½

  • The Midnight Sky

  • Freaky

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Greenland

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ½

  • Ava

    ★★½

  • #Alive

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Extraction

  • Sputnik

    ★★★

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • The Courier

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Blackbird

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • 7500

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★

  • A Score to Settle

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Point Blank

    ★½

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★½