• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ½

  • The Woman in the Window

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

  • The High Note

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Falling Inn Love

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★