• Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • WandaVision

    ★½

  • MEGA64 CHRISTMASCAST The Official Documentary

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Dark and the Wicked

  • Abigail Haunting

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Charlie's Angels

  • Apartment 407

    ½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★½

  • The Hat Man: Documented Cases of Pure Evil

    ½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

    ½

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • The Intruder

    ★★

  • Come to Daddy

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Hellboy

  • Pet Sematary

    ½