• Hazbin Hotel

    ★★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • The Institute

    ★★★½

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • My Little Pony: Equestria Girls

  • The Pervert's Guide to Ideology

    ★★★½

  • Room 237

    ★★★★½

  • FRED: The Movie

    ★½

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

    ★★

  • Let the Right One In

    ★★★½

  • Inland Empire

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • The Triplets of Belleville

    ★★★★

  • Stuart Little 2

    ★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Men in Black

    ★★★

  • Babe

    ★★★½

  • The Thief and the Cobbler

    ★★★½

  • Blue Velvet

    ★★★★½

  • Brazil

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★½

  • Eraserhead

    ★★★★

  • Harold and Maude

    ★★★★★

  • El Topo

    ★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★½