• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Seaspiracy

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • After We Collided

  • Archive

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Hour of Lead

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • The Last Full Measure

    ★★★

  • Peter's To-Do List

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Overcomer

    ★★

  • Crawl

    ★★★