Kaijuman has logged 377 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket

Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Chase Me

Chase Me

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear City: New York vs The Mafia

Fear City: New York vs The Mafia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lupin the Third: The Pursuit of Harimao's Treasure

Lupin the Third: The Pursuit of Harimao's Treasure

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lupin the Third: The Legend of Twilight Gemini

Lupin the Third: The Legend of Twilight Gemini

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon: Zoroark - Master of Illusions

Pokémon: Zoroark - Master of Illusions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rituals

Rituals

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Revenge of the Cheerleaders

Revenge of the Cheerleaders

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Wolf

Red Wolf

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Travelers

Travelers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Love Story!!

My Love Story!!

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Labyrinth of Flames

Labyrinth of Flames

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Superman: Doomsday

Superman: Doomsday

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Detective Conan: Zero the Enforcer

Detective Conan: Zero the Enforcer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Luther the Geek

Luther the Geek

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Patrick Still Lives!

Patrick Still Lives!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
After Death

After Death

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★½
Edit this entry  
27
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
23
In Search of Darkness - Part II

In Search of Darkness - Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Demi-chan wa Kataritai: Demi-chan no Natsuyasumi

Demi-chan wa Kataritai: Demi-chan no Natsuyasumi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Interviews with Monster Girls

Interviews with Monster Girls

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Meatballs 4

Meatballs 4

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ninja Vixens: Web of Passion

Ninja Vixens: Web of Passion

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Painted Faces

Painted Faces

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Detective Conan: Episode One - The Great Detective Turned Small

Detective Conan: Episode One - The Great Detective Turned Small

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★★
Edit this entry