Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Backrooms

The Backrooms

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mail Order Murder: The Story Of W.A.V.E. Productions

Mail Order Murder: The Story Of W.A.V.E. Productions

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Antropophagus

Antropophagus

1980
×
★★★½
Edit this entry  
20
Slime

Slime

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Kindred

The Kindred

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Read or Die

Read or Die

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hick Chick

The Hick Chick

1946
×
★★★½
Edit this entry  
17
Batty Baseball

Batty Baseball

1944
×
★★★★
Edit this entry  
17
What's Buzzin' Buzzard?

What's Buzzin' Buzzard?

1943
×
★★★★
Edit this entry  
17
Who Killed Who?

Who Killed Who?

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Red Hot Riding Hood

Red Hot Riding Hood

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Conan, the Boy in Future

Conan, the Boy in Future

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Chipmunk Adventure

The Chipmunk Adventure

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Debbie Does Damnation

Debbie Does Damnation

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Nigel the Psychopath

Nigel the Psychopath

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mikadroid: Robokill Beneath Disco Club Layla

Mikadroid: Robokill Beneath Disco Club Layla

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Firebase

Firebase

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rakka

Rakka

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Papá Wrestling

Papá Wrestling

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Gertie the Dinosaur

Gertie the Dinosaur

1914
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wet Wilderness

Wet Wilderness

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
De:vadasy

De:vadasy

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Violated Angels

Violated Angels

1967
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Evil Clergyman

The Evil Clergyman

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Female Harakiri: Glorious Death

Female Harakiri: Glorious Death

1989
×
★½
Edit this entry  
08
Mutant War

Mutant War

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
BAGMAN Profession: Meurtrier

BAGMAN Profession: Meurtrier

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Sky-Colored Seed

The Sky-Colored Seed

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Lonely Water

Lonely Water

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Winter on Watership Down

Winter on Watership Down

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Caballero Droopy

Caballero Droopy

1952
×
★★★½
Edit this entry  
26
Droopy's Double Trouble

Droopy's Double Trouble

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Droopy's Good Deed

Droopy's Good Deed

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Daredevil Droopy

Daredevil Droopy

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Chump Champ

The Chump Champ

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Out-Foxed

Out-Foxed

1949
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wags to Riches

Wags to Riches

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Señor Droopy

Señor Droopy

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Northwest Hounded Police

Northwest Hounded Police

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Wild and Woolfy

Wild and Woolfy

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Shooting of Dan McGoo

The Shooting of Dan McGoo

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Dumb-Hounded

Dumb-Hounded

1943
×
★★★★★
Edit this entry