k has logged 31 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little

Little

2019
×
★½
Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry