KadeMica has logged 85 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Piece Film: Strong World

One Piece Film: Strong World

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
One Piece Film: Z

One Piece Film: Z

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bleach the Movie: Hell Verse

Bleach the Movie: Hell Verse

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bleach the Movie: Memories of Nobody

Bleach the Movie: Memories of Nobody

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bathtubs Over Broadway

Bathtubs Over Broadway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once

Once

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry