kaarlenberg has logged 360 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Courier

The Courier

2020
×
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Las leyes de la frontera

Las leyes de la frontera

2021
×
Edit this entry  
10
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
Edit this entry  
10
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Street Smart

Street Smart

1987
×
Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
04
Tunneling the English Channel

Tunneling the English Channel

1907
×
Edit this entry  
04
The Madness of Dr. Tube

The Madness of Dr. Tube

1915
×
Read the review Edit this entry  
03
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Octopus

The Octopus

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pieces

Pieces

1982
×
Edit this entry  
02
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
Edit this entry  
02
Les Deux mémoires

Les Deux mémoires

1974
×
Edit this entry  
01
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
Read the review Edit this entry  
01
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Homeland of Electricity

The Homeland of Electricity

1967
×
Edit this entry  
30
Beginning of an Unknown Era

Beginning of an Unknown Era

1967
×
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1962
×
Edit this entry  
28
Living Water

Living Water

1957
×
Edit this entry  
28
Lost in the Mountains

Lost in the Mountains

2009
×
Edit this entry  
28
50:50

50:50

2013
×
Edit this entry  
28
Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

2021
×
Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Maixabel

Maixabel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Exterminators of the Year 3000

Exterminators of the Year 3000

1983
×
Edit this entry  
24
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★
Edit this entry  
24
Party Girl

Party Girl

1958
×
Edit this entry  
24
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
24
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Italian for Beginners

Italian for Beginners

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
Edit this entry  
17
My Heroes Were Cowboys

My Heroes Were Cowboys

2021
×
Edit this entry  
16
Farewell

Farewell

1983
×
★★★½
Edit this entry