Gonzo has logged 110 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
The Giver

The Giver

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What If

What If

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Gambler

The Gambler

2014
×
Edit this entry  
30
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Insidious

Insidious

2010
×
★½
Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bear

Bear

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider

Spider

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1983
×
Read the review Edit this entry  
14
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The '84 Draft

The '84 Draft

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Johnny Express

Johnny Express

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Man of the House

Man of the House

2005
×
★½
Edit this entry  
16
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Exit Room

The Exit Room

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Double

The Double

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noah

Noah

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry