• Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★