• Lou

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Shack

    ★½

  • The Foreigner

    ★★★

  • No Good Deed

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Black Holes

    ★★½

  • Hero

    ★★★½

  • Sleepless

    ★★★

  • Will You Be There

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Michael Che Matters

    ★★★½

  • Patriots Day

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Trolls

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★½

  • The Founder

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Sing

    ★★★

  • Headshot

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Team Thor

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Pete's Dragon

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Skiptrace

    ★★½

  • Colossal

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Inner Workings

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★★½

  • Piper

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • The BFG

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • Extremis

    ★★★½

  • Barbershop: The Next Cut

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Criminal

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • London Has Fallen

    ★½

  • Race

  • Midnight Special

    ★★★★½