• Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jo Koy: In His Elements

    ½

  • Playdate With Destiny

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Wind

    ★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • What's My Name | Muhammad Ali

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★

  • Smash and Grab

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • BOOKSTORES

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Operation Finale

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Oh, It's Nothing

    ★★

  • The Equalizer 2

    ★★½