Justin has logged 72 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angry Ranger

Angry Ranger

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gen-Y Cops

Gen-Y Cops

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Burning Paradise

Burning Paradise

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Eagle Shooting Heroes

The Eagle Shooting Heroes

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vengeance!

Vengeance!

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maria's Lovers

Maria's Lovers

1984
×
Read the review Edit this entry  
28
The Thousand Faces of Dunjia

The Thousand Faces of Dunjia

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vendetta

Vendetta

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mosaic

Mosaic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Buried on Sunday

Buried on Sunday

1992
×
Read the review Edit this entry  
26
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Def-Con 4

Def-Con 4

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
George's Island

George's Island

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
August in the Water

August in the Water

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
The True Nature of Bernadette

The True Nature of Bernadette

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breakin' 2: Electric Boogaloo

Breakin' 2: Electric Boogaloo

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bright Star

Bright Star

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anchor Zone

Anchor Zone

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
Blueberry

Blueberry

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Piano

The Piano

1993
×
Read the review Edit this entry  
16
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lucky Luke

Lucky Luke

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonatine

Sonatine

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shinobi: Heart Under Blade

Shinobi: Heart Under Blade

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Even the Wind Is Afraid

Even the Wind Is Afraid

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luk'Luk'I

Luk'Luk'I

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
A Day

A Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fire Song

Fire Song

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lady Bloodfight

Lady Bloodfight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hello Destroyer

Hello Destroyer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fist of the Red Dragon

Fist of the Red Dragon

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Girl Who Was Too Fond of Matches

The Little Girl Who Was Too Fond of Matches

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
88:88

88:88

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Top of His Head

The Top of His Head

1989
×
Read the review Edit this entry