Justin has logged 931 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Operation Scorpio

Operation Scorpio

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tai Chi II

Tai Chi II

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Touch and Go

Touch and Go

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
1987: When the Day Comes

1987: When the Day Comes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Hot, the Cool and the Vicious

The Hot, the Cool and the Vicious

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Silence

Wrath of Silence

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rafales

Rafales

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
Edit this entry  
24
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mumon: The Land of Stealth

Mumon: The Land of Stealth

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dog Who Stopped the War

The Dog Who Stopped the War

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
The Merry World of Leopold Z

The Merry World of Leopold Z

1965
×
Read the review Edit this entry  
23
Braven

Braven

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Taking of Tiger Mountain

The Taking of Tiger Mountain

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Adventure of Faustus Bidgood

The Adventure of Faustus Bidgood

1986
×
Read the review Edit this entry  
21
Daughter of Shanghai

Daughter of Shanghai

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Crooked Way

The Crooked Way

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trouble

Trouble

×
Read the review Edit this entry  
19
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Chinese Ghost Story: The Tsui Hark Animation

A Chinese Ghost Story: The Tsui Hark Animation

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Turk 182!

Turk 182!

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Caligula

Caligula

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry