Justan has logged 281 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Genesis

Genesis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arab Blues

Arab Blues

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
New Order

New Order

2020
×
★★
Edit this entry  
14
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Not Black Enough

Not Black Enough

2020
×
Edit this entry  
09
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
the lights are on, no one's home

the lights are on, no one's home

2020
×
Edit this entry  
04
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bruised

Bruised

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alleluia

Alleluia

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry