• EMPATHY (Or: The Girl with The Pearled Hair)

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • O Night Divine

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Fou de Bassan

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Naomi Osaka

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Shangri-La

  • Khaite FW21

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Your Honor

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers