• Thor: The Dark World

    ★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • The Wolverine

    ★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • The Bling Ring

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Phil Spector

    ★★★

  • This Is 40

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★½

  • The Paperboy

    ★★

  • Prometheus

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • New Year's Eve

    ★½

  • You're Next

    ★★★½

  • The Descendants

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Family Guy Presents: It's a Trap!

    ★★★

  • Thor

    ★★★

  • The Kennedys

    ★★★

  • Mildred Pierce

    ★★★★½

  • Take Shelter

    ★★★★½

  • The Pillars of the Earth

    ★★★★½

  • Predators

    ★★★½

  • Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

    ★★½

  • Iron Man 2

    ★★★½

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★

  • Valhalla Rising

    ★★★½

  • Drag Me to Hell

    ★★★★½

  • Quantum of Solace

    ★★★

  • Seth MacFarlane's Cavalcade of Cartoon Comedy

    ★★★½

  • Pineapple Express

    ★★★½

  • House of Saddam

    ★★½

  • Generation Kill

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★★½

  • Rambo

    ★★★½

  • Aliens vs Predator: Requiem

    ★½

  • Family Guy Presents: Blue Harvest

    ★★★½

  • Mongol: The Rise of Genghis Khan

    ★★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★½

  • The Host

    ★★★★½

  • Into the West

    ★★★

  • The Squid and the Whale

    ★★★★★

  • AVP: Alien vs. Predator

    ★★½

  • House of D

    ★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★½

  • Elf

    ★★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★

  • Blood Work

    ★★★

  • Dog Soldiers

    ★★½

  • Spider-Man

    ★★★★

  • 'R Xmas

    ★★

  • Scary Movie

    ★★★½

  • Amores Perros

    ★★★★½

  • The Corner

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Half Baked

    ★★★★½

  • Alien Resurrection

    ★★½

  • Wishmaster

    ★★★½

  • Batman & Robin

    ★★

  • Dead Man

    ★★★★

  • Tales from the Hood

    ★★★½

  • Dolores Claiborne

    ★★★½

  • Trapped in Paradise

    ★★★½