Justa has logged 31 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Into the West

Into the West

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Saddam

House of Saddam

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry