JureKonestabo has logged 18 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
09
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Other Side of Everything

The Other Side of Everything

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Men Don't Cry

Men Don't Cry

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Outsider

Outsider

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ana's Commission

Ana's Commission

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry