JunkyardGod has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jesus' Son

Jesus' Son

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
China Girl

China Girl

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★
Edit this entry  
19
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★
Edit this entry  
13
40 Years a Prisoner

40 Years a Prisoner

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Edit this entry  
31
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zachariah

Zachariah

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★
Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Strangers with Candy

Strangers with Candy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scanners II: The New Order

Scanners II: The New Order

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Good Old Fashioned Orgy

A Good Old Fashioned Orgy

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Laughing Woman

The Laughing Woman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★
Edit this entry  
07
Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gorgeous

Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
Fires on the Plain

Fires on the Plain

1959
×
★★★★
Edit this entry  
31
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
Heart of Dragon

Heart of Dragon

1985
×
★★
Edit this entry  
27
Hoaxed

Hoaxed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top of the Heap

Top of the Heap

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A New Life

A New Life

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Never Take Sweets from a Stranger

Never Take Sweets from a Stranger

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miracles

Miracles

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★
Edit this entry