• Bad Trip

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Reagans

    ★★★★

  • The Liberator

    ★★★★½

  • Mank

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • 3 Minutes of Silence

    ★★★

  • Belushi

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Robin's Wish

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Borderline Coffee

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★½

  • The Appointment

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Ventures: Stars on Guitars

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Time

    ★★★

  • Cuties

    ★★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★★½

  • Peckinpah Suite

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Midway

    ★★★½

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★★½

  • The Outpost

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Mosul

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★