JulioSacchi has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Man of the West

Man of the West

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Six Degrees of Separation

Six Degrees of Separation

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jesse Stone: Sea Change

Jesse Stone: Sea Change

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Full Circle

Full Circle

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Duel at Diablo

Duel at Diablo

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hour of the Gun

Hour of the Gun

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man from Colorado

The Man from Colorado

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cowboy

Cowboy

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sensuous Assassin

The Sensuous Assassin

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tin Star

The Tin Star

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hush

Hush

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Butcher

The Butcher

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flawless

Flawless

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shiner

Shiner

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alexander the Great

Alexander the Great

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Attention, the Kids Are Watching

Attention, the Kids Are Watching

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jack Reed: One of Our Own

Jack Reed: One of Our Own

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Invitation to a Gunfighter

Invitation to a Gunfighter

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Killing in a Small Town

A Killing in a Small Town

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jack Reed: A Search for Justice

Jack Reed: A Search for Justice

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thunder Run

Thunder Run

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stars & Roses

Stars & Roses

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seal Team Eight: Behind Enemy Lines

Seal Team Eight: Behind Enemy Lines

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Bay

Thunder Bay

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man from Laramie

The Man from Laramie

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
55 Days at Peking

55 Days at Peking

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead End

Dead End

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bad Guys: Reign of Chaos

The Bad Guys: Reign of Chaos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorrel Flower

Sorrel Flower

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bullet for Hire

Bullet for Hire

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Hell

Blue Hell

1986
×
Read the review Edit this entry  
11
Long Arm of the Law II

Long Arm of the Law II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crime Insiders

Crime Insiders

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Deliver Us From Evil

Deliver Us From Evil

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Old Man and the Sea

The Old Man and the Sea

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Secret Agent

Secret Agent

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Two Rode Together

Two Rode Together

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shanghai 13

Shanghai 13

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Broken Arrow

Broken Arrow

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Machine

The Machine

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Crew

The Crew

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry