Julien has logged 32 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry