Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
303

303

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry